Strona pogoda-na.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na Wigilię 2016?
Jaka będzie pogoda na Wigilię 2016 roku?

Wigilia – okres rozpoczynający Święta Bożego Narodzenia, do którego mamy jeszcze sporo czasu. Zanim się jednak obejrzymy, te kilka miesięcy minie, dlatego warto sprawdzać prognozy już teraz, szczególnie że synoptycy zaczęli nad nimi pracować. Jak na razie ukazują dane wstępne, które za jakiś czas trzeba będzie jeszcze zweryfikować. Warto jednak sprawdzić jak ma wyglądać pogoda na Wigilię 2016.

Wiele zależy od regionu, ponieważ pogoda w Polsce nie jest jednolita, mimo że nasz kraj położony jest tylko w jednej strefie klimatycznej. W tym samym momencie aura na południu różni się zazwyczaj od tej na Pomorzu, dlatego nie poleca się nigdy sprawdzać prognoz ogólnych, a raczej przeznaczonych typowo dla danego terenu.

W centralnej części kraju podczas Wigilii, czyli 24 grudnia w dzień na termometrach pojawi się około 5 stopni na plusie, przy czym dzień będzie nam się wydawał jeszcze cieplejszy z racji sporej ilości słońca wyglądającego zza chmur. Wieczorem i nocą nastąpi spadek temperatury powietrza do 1 stopnia powyżej zera – przymrozek ani śnieg w tym dniu i w nocy na pewno się nie pojawi. Przenieśmy się teraz na południe Polski, gdzie synoptycy zapowiadają 24 grudnia w dzień 6 stopni na plusie. Również i w tym regionie pojawi się wiele słońca i nieznaczne zachmurzenie, w nocy natomiast temperatura będzie przyjemna, wynosząc 2 stopni na plusie, tutaj tez przymrozek nie jest zapowiadany. Jedynie w górach może być o wiele chłodniej, ale tam zawsze temperatury są niższe. Warto spojrzeć ponadto na pogodę, jaka szykuje nam się w Wigilię na północy kraju. W tym regionie termometry będą wskazywały około 5 stopni na plusie w dzień, ale będzie wtedy stosunkowo pochmurno i bez przejaśnień, przez co nieco nieprzyjemnie. W nocy temperatura spadnie do około 2 stopni na plusie.

Warto wspomnieć, że w żadnym z omawianych regionów kraju na 24 grudnia nie są zapowiadane opady deszczu zarówno w dzień jak i w nocy. Zapewni to bezpieczeństwo na drogach, o ile jeszcze ktoś nie zdąży dojechać w rodzinne strony. Wysokie temperatury powietrza nie pozwolą również na to, by spadł wtedy śnieg – taką samą sytuację mieliśmy w zeszłym roku, kiedy święta były wyjątkowo ciepłe.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na lato 2017

Pogoda na lato 2017 - wszystko wskazuje na to że lato 2017 będzie piękna. Więcej

Pogoda na lipiec 2017

Pogoda na lipiec 2017 - Czy lipiec 2017 będzie deszczowy? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na czerwiec 2017

Pogoda na czerwiec 2017: Jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku - sprawdz. Więcej

Pogoda na lato 2017

Lato 2017 - O pogodę nie musimy się martwić, bo jak twierdzą synoptycy, na pewno będzie udana ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-na na Facebook'u