Strona pogoda-na.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na styczeń 2017?
Pogoda na styczeń 2017

  • Styczeń zazwyczaj kojarzy nam się z pełnią zimy, z mroźną pogodą oraz z niskimi temperaturami powietrza. W tym roku synoptycy zapowiadają jednak, że cała zima będzie wyjątkowo ciepła na terenie Europy, dlatego chyba warto bliżej przyjrzeć się prognozom zapowiadanym na cały styczeń 2017 roku.

  • Styczeń 2017 roku ma być najmroźniejszym okresem całej zimy, jednak nie można będzie się spodziewać tak dużych mrozów, z jakimi wielokrotnie w poprzednich latach mieliśmy do czynienia. Na początku stycznia synoptycy zapowiadają temperaturę powietrza wynoszącą w całym kraju od -4 do 3 stopni Celsjusza. Będzie nieco pogodnych dni, ale zacznie robić się chłodno, również z niewielkim mrozem w dzień. Na 1, 2, 3 i 9 styczeń synoptycy zapowiadają dodatkowo opady deszczu. Wieczorami i nocami będzie robiło się jeszcze chłodniej, a temperatura powierza ma wynosić od 0 do -8 stopni Celsjusza.

  • Połowa stycznia przyniesie coraz chłodniejsza aurę w całym kraju i synoptycy zapowiadają wtedy temperaturę powietrza wynoszącą od 1 do 8 stopni Celsjusza w dzień, natomiast wieczorem i nocą będzie naprawdę chłodno, z aurą sięgającą od -1 do -6 stopni Celsjusza. Nocą mogą dodatkowo występować przelotne opady śniegu. Wiele dni będzie jednak pochmurnych i z możliwymi opadami deszczu, a słońce na pewno nie pojawi się na niebie w dniach: 10, 12, 13, 14 i 15 stycznia. Wtedy tez można spodziewać się przelotnych opadów deszczu, co w połączeniu z wieczornym przymrozkiem może powodować oblodzenie dróg i chodników.

  • Najchłodniej będzie jednak pod sam koniec stycznia, kiedy po 20 dniu tego miesiąca na termometrach ma się pojawiać od 1 do -5 stopni ciepła w dzień, ale nocą temperaturą powietrza będzie się obniżała nawet do -14 stopni Celsjusza. Tak zimno będzie między innymi w Zakopanym. Prawdopodobnie pod koniec stycznia zarówno w dzień jak i w nocy pojawią się pierwsze obfite opady śniegu jednak jak na razie ciężko mówić dokładnie na ten temat, trzeba czekać na dalsze prognozy synoptyków.

  • Pamiętajmy, by w styczniu ściągnąć nogę z gazu w czasie samochodowej podróży, szczególnie kiedy pojawi się spory mróz i dodatkowo opady deszczu lub śniegu, utrudniające warunki. W tym okresie mogą również pojawiać się mgły, co zmniejszy widoczność na drogach.


 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na lato 2017

Pogoda na lato 2017 - wszystko wskazuje na to że lato 2017 będzie piękna. Więcej

Pogoda na lipiec 2017

Pogoda na lipiec 2017 - Czy lipiec 2017 będzie deszczowy? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na czerwiec 2017

Pogoda na czerwiec 2017: Jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku - sprawdz. Więcej

Pogoda na lato 2017

Lato 2017 - O pogodę nie musimy się martwić, bo jak twierdzą synoptycy, na pewno będzie udana ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-na na Facebook'u